Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka

E-mail: sp3slupsk@wp.pl

Dziecięce lata są górami,

w których rzeka życia

bierze swój początek, rozpęd i kierunek”

Oddzielny budynek dla klas I-III posiadamy o bezpieczeństwo maluchów dbamy!

Atutem naszej szkoły jest oddzielny budynek dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I – III.

Sale lekcyjne bogato wyposażone mamy, więc do nauki zapraszamy!

Każda sala lekcyjna posiada wydzieloną część edukacyjną i rekreacyjną, a także kąciki tematyczne.

Z aktywności ruchowej jesteśmy znani, dlatego każdy jest zrelaksowany!

Dysponujemy dwoma salami gimnastycznymi, placem i kącikiem zabaw oraz boiskiem wielofunkcyjnym.

Multimediów się nie boimy, toteż z ochotą w przyszłość patrzymy!

Każda sala lekcyjna wyposażona jest w projektor multimedialny, a niektóre z nich dodatkowo w tablice interaktywne.

Wrażeń moc, zabawy wiele, z nami będzie ci weselej!

Na stałe wpisały się w kalendarz naszej szkoły następujące imprezy: pasowanie na ucznia, festyn rodzinny, bale karnawałowe, gala Małego Maestro. Ponadto odbywa się wiele różnych imprez okolicznościowych.

Dodatkowych zajęć pozalekcyjnych bardzo dużo mamy, dlatego się super rozwijamy!

Dzięki bogatej ofercie zajęć pozalekcyjnych dzieci zaspokajają swoją aktywność twórczą i poznawczą.

O rozwój wszystkich dzieci dbamy, bo pomoc psychologiczno – pedagogiczną mamy!

W trosce o prawidłowy rozwój intelektualny uczniów organizowane są: zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, terapia logopedyczna, zajęcia socjoterapeutyczne, zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze, gimnastyka korekcyjno – kompensacyjna.

Gdy rodzice pracują, dzieci w świetlicy szkolnej nie próżnują!

Dysponujemy dwoma pomieszczeniami, które doskonale przygotowane są do odpoczynku, zabawy jak i nauki.

Unijnych projektów się nie boimy, programy i innowacje bardzo lubimy!

W szkole działa Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw rozwojowych PORTA. Pozyskuje ono fundusze na programy edukacyjne, sportowe i profilaktyczno- wychowawcze. Ponadto w ramach programu Erasmus + organizowana jest międzynarodowa wymiana uczniów.

,,Nie taki diabeł straszny jak go malują...”- wszystkie dzieci u nas dobrze się czują, bo śpiewamy, tańczymy, liczymy i świetnie przy tym się bawimy.

Zapraszamy do odwiedzenia strony naszej szkoły: www.sp3.slupsk.pl

KLASY I Oddział ogólny 100